Вулгарно - категорија

дебелогазест повеќе

дебелогазестиот
Вид збор: Придавка
Што има дебел задник.
Англиски: fat-ass

дебелогазец повеќе

мн. дебелогасци
Вид збор: Именка, машки род
Тој што е дебелогазест.
Англиски: fat-ass

дига повеќе

Види и: дигне (св.)
дигаат
Вид збор: Глагол, несвршен
(му се дига) Сексуално се дразни.
Англиски: erect
(му го дига) Сексуално го возбудува или привлекува.
Англиски: erect

дркање повеќе

Вид збор: Именка, среден род
онанирање, мастурбација
Англиски: masturbation

дркаџија повеќе

мн. дркаџија
Вид збор: Именка, машки род
Тој што мастурбира.
Англиски: masturbator Албански: masturbator
Тој што не го бива за ништо, што млати празна слама.
Англиски: loser Албански: dështak

дупи повеќе

дупат
Вид збор: Глагол, несвршен
За сексуален однос.
Англиски: fuck Албански: kryej aktin seksual
(се дупи) Има сексуален однос.
Англиски: fuck Албански: kryej aktin seksual
г - д - е - з - и - к - л - м - н - о - п - р - с - ч - ш