Вулгарно - категорија

ебе повеќе

ебат
Вид збор: Глагол, несвршен
Има сексуален однос.
Англиски: fuck
(се ебе) Е во сексуален однос.
Англиски: screw

ебиветер повеќе

мн. ебиветри
Вид збор: Именка, машки род
апаш, денгуба
Англиски: crook
г - д - е - з - и - к - л - м - н - о - п - р - с - ч - ш