Вулгарно - категорија

заебан повеќе

Види и: заебе (св.)
заебаниот
Вид збор: Придавка
лош, незгоден
Англиски: screwed, fucked

заебе повеќе

(се) заебат
Вид збор: Глагол, свршен
изигра, искористи, злоупотреби
Англиски: screw up Албански: dredhoj, mashtroj
(се заебе) се излаже, се прејде
Албански: mashtrohem, vidhos
г - д - е - з - и - к - л - м - н - о - п - р - с - ч - ш