Вулгарно - категорија

идиот повеќе

мн. идиоти
Вид збор: Именка, машки род
глупак, будала
Англиски: idiot

издрсне повеќе

Види и: дрсне (св.)
издрснат
Вид збор: Глагол, свршен
Испразни црева под голем притисок.
Албански: shpraz
(се издрсне) Си ги испразнува цревата.
Англиски: shit Албански: shpraz

исере повеќе

Види и: сере (несв.)
(се) исерат
Вид збор: Глагол, свршен
сере
Англиски: defecate

искака повеќе

Види и: кака (несв.)
(се) искакаат
Вид збор: Глагол, свршен
кака
г - д - е - з - и - к - л - м - н - о - п - р - с - ч - ш