Вулгарно - категорија

сере повеќе

серат
Вид збор: Глагол, несвршен
Врши празнење на цревата, исфрлање на изметот од телото.
Англиски: shit Албански: dhi
Треска глупости.
Англиски: bullshit Албански: ndyrësi, dëngla
(се сере) Си ги испразнува цревата.
Англиски: shit

србоман повеќе

мн. србомани
Вид збор: Именка, машки род
србофил

србомански повеќе

србоманска
Вид збор: Придавка
србофилски

србоманство повеќе

(едн.) србоманството
Вид збор: Именка, среден род
србофилство
г - д - е - з - и - к - л - м - н - о - п - р - с - ч - ш