Географија - категорија

Џибути повеќе

Вид збор: Име
африканска држава
Англиски: Djibouti

џунгла повеќе

мн. јунгли
Вид збор: Именка, женски род
Рамнина покриена со бујаци и густа трева - во Индија.
Англиски: jungle Албански: xhungël
Тропска мочуришна шума воопшто; густа тропска шума.
Англиски: jungle Албански: xhungël
а - б - в - г - д - е - ж - з - и - ј - к - л - љ - м - н - њ - о - п - р - с - т - у - ф - х - ц - ч - џ - ш