Груб збор - категорија

идиотштина повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Идиотско однесување, идиотски постапки, крајна глупост.
Англиски: idiocy

издудне повеќе

издуднат
Вид збор: Глагол, свршен
Роди дете.
Англиски: bear Албански: lind

исполае повеќе

исполаат
Вид збор: Глагол, свршен
Зборува многу, зборува нешто што не треба.
Албански: leh, flet shumë

испосере повеќе

испосерат
Вид збор: Глагол, свршен
Посере нешто, испогани.
Англиски: shit Албански: dhij, mutos
(се испосере)
Албански: dhihem
а - б - в - г - д - ѓ - е - ж - и - к - л - м - н - о - п - р - с - т - у - ф - ц - ч - џ - ш