Нестандарден збор - категорија

капење повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, среден род
пливање, миење, туширање
Англиски: bath

карика повеќе

мн. карики
Вид збор: Именка, женски род
дел од ланец
Англиски: chain link

козирка повеќе

мн. козирки
Вид збор: Именка, женски род
Штит на капа против сонце.
Англиски: peak

крчка повеќе

крчкаат
Вид збор: Глагол, несвршен
Се готви, се приготвува полека на лесен оган.
Англиски: steam
а - б - в - г - д - ѓ - е - з - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - у - ф - х - ц - ч - ш