Нестандарден збор - категорија

теирџија повеќе

Види и: теир (м.)
мн. теирџии
Вид збор: Именка, машки род
Лице што постојано ги одложува работите.
Англиски: procrastinator

транскрипт повеќе

мн. транскрипти
Вид збор: Именка, машки род
транскрибиран текст
Англиски: transcript
а - б - в - г - д - ѓ - е - з - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - у - ф - х - ц - ч - ш