Ретко - категорија

активизира повеќе

Види и: активира (св. и несв.)
активизираат
Вид збор: Глагол, свршен и несвршен
активира

атака повеќе

мн. атаки
Вид збор: Именка, женски род
вооружен напад
Англиски: attack Албански: sulm
Напад врз некого (со зборови).
Англиски: attack Албански: sulm
а - г - д - ж - з - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - ф - х - ц - ч - ш