Ретко - категорија

коб повеќе

Види и: коба (ж.)
(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
коба
Англиски: omen

конверзација повеќе

мн. конверзации
Вид збор: Именка, женски род
разговор, општење
Англиски: conversation Албански: konverzacion, bisedim

конституција повеќе

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
основен (државен) закон
Англиски: constitution Албански: kushtetutë
а - г - д - ж - з - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - ф - х - ц - ч - ш