Ретко - категорија

такс повеќе

Вид збор: Именка, машки род
ветување
Англиски: promise

тегне повеќе

тегнат
Вид збор: Глагол, несвршен
тежи
Англиски: weigh Албански: rëndoj

тежнее повеќе

тежнеат
Вид збор: Глагол, несвршен
цели кон, чезнее кон, тежи кон
Англиски: yearn

тресотија повеќе

Вид збор: Именка, женски род
тресење, земјотрес
Англиски: earthquake
а - г - д - ж - з - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - ф - х - ц - ч - ш