Ретко - категорија

чудесен повеќе

чудесни
Вид збор: Придавка
чуден, необичен
Англиски: unusual

чудесност повеќе

Вид збор: Именка, женски род
чудо
Англиски: marvel Албански: mrekulli, çudi

чут повеќе

Види и: чуе (св.)
Вид збор: Придавка
чуен
Англиски: famous
а - г - д - ж - з - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - ф - х - ц - ч - ш