Ретко - категорија

јаден повеќе

јадниот
Вид збор: Придавка
Исполнет со јад.
Англиски: angry

јадење повеќе

мн. јадења
Вид збор: Именка, среден род
јадеж, чешање
Англиски: itching Албански: kruajtje
а - г - д - ж - з - и - ј - к - л - м - н - о - п - р - с - т - ф - х - ц - ч - ш