Транспорт - категорија

завози повеќе

Види и: вози (несв.)
завозат
Вид збор: Глагол, свршен
Почне да вози.
Англиски: drive

заобиколница повеќе

мн. заобиколници
Вид збор: Именка, женски род
Пат што служи за заобиколување на нешто.
Англиски: bypassing
а - б - в - г - д - е - ж - з - к - л - м - н - о - п - р - с - т - у - ф - х - ц - ч - џ - ш