Транспорт - категорија

управува повеќе

управуваат
Вид збор: Глагол, несвршен
За превозно средство.
Англиски: steer Албански: manovroj

управувач повеќе

мн. управувачи
Вид збор: Именка, машки род
возач, терач
Англиски: driver Албански: shofer, vozitës
а - б - в - г - д - е - ж - з - к - л - м - н - о - п - р - с - т - у - ф - х - ц - ч - џ - ш