марихуана

(едн.) марихуаната
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 5922
Суви листови од индиски коноп што служат како наркотик.
Латински: Саnnabis Англиски: marijuana
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК