пајка

мн. пајки
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 14786
патка, шатка
Латински: Anas Англиски: duck
Употреба: Зоологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК