прлушка

мн. прлушки
Вид збор: Именка, женски род
школка
Латински: Anodonta Англиски: mussel
Употреба: Зоологија
Примери:
лушпи од прлушки
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК