кумин

(едн.) куминот
Вид збор: Именка, машки род
Растение чие семе се користи како зачин.
Латински: Apiaceae Англиски: cumin Албански: qimnon
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК