краба

мн. краби
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 36021
Вид морски рак.
Латински: Brachyura Англиски: crab
Употреба: Зоологија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК