маститис

(едн.)
Вид збор: Именка, машки род
Воспаление на дојка.
Латински: Mastitis Англиски: breast infection
Употреба: Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК