шавар

Види и: шамак (м.)
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 18701
шамак
Латински: Scirpus Англиски: bulrush Албански: xunkthe, kallame
Употреба: Ботаника
FlexiMac
 менување на македонски глаголи