фиск

фискот
Вид збор: Именка, машки род
1. државна каса
Латински: fiscus Англиски: Treasury Албански: thesar shetëror
Употреба: Економија
2. Правно лице што е носител на имотните права на државата.
Латински: fiscus Англиски: Treasury Албански: fiskal
Употреба: Економија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК