струма

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 28628
гушавост, гуша
Латински: struma Англиски: goiter
Употреба: Дијалектен збор , Медицина
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК