илегалчи несв.

илегалчи (несв.)

- Спремав испити, се отепав од учење. Не бев тука, цело време илегалчев во студентскиот дом.
„Последната алка“ од Стојан Арсиќ (2013)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК