конкурентски прид.

конкурентски (прид.)

Сите конкурентски задоволства ќе бидат уништени.
„1984“ од Џорџ Орвел (1998)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК