нагодба ж.

нагодба (ж.)

Поканата значи ја доби без лични нагодби, без интервенции.
„Желките од рајската градина“ од Србо Ивановски (2010)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК