печатач м.

печатач (м.)

Печатачот в час ја испиша пораката на лентата што се измолкнуваше, исчезнувајќи.
„Лек против меланхолија“ од Реј Бредбери (1994)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК