поскита св.

поскита (св.)

Ќе видиш: ќе поскита малку наоколу, ќе воздивне и ќе исчезне.
„МАРГИНА бр. 17-18“ (1995)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК