• еден (бр.) ангел (имн.)
  • втор (бр.) ангел (имн.)
  • двајца (бр.) ангел (имн.)
  • петти (бр.) ангел (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК