• две (бр.) убав (прид.)
  • две-три (бр.) убав (прид.)
  • три (бр.) убав (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК