• вклучи (гл.) во (предл.)
  • вклучи (гл.) кај (предл.)
  • вклучи (гл.) кон (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК