• влета (гл.) кукавица (имн.)
  • влета (гл.) шише (имн.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК