• влета (гл.) во (предл.)
  • влета (гл.) в (предл.)
  • влета (гл.) низ (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК