• влета (гл.) млад (прид.)
  • влета (гл.) нејзин (прид.)
  • влета (гл.) празен (прид.)
  • влета (гл.) ситен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК