• влета (гл.) внатре (прил.)
  • влета (гл.) право (прил.)
  • влета (гл.) радосно (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК