• жегне (гл.) под (предл.)
  • жегне (гл.) преку (предл.)
  • жегне (гл.) со (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК