• задолжи (гл.) тужен (прид.)
  • задолжи (гл.) специјален (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК