• заебе (гл.) еден (зам.)
  • заебе (гл.) некој (зам.)
  • заебе (гл.) ти (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК