• извлече (гл.) ако (сврз.)
  • извлече (гл.) да (сврз.)
  • извлече (гл.) додека (сврз.)
  • извлече (гл.) и (сврз.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК