• копнее (гл.) по (предл.)
  • копнее (гл.) за (предл.)
  • копнее (гл.) во (предл.)
  • копнее (гл.) од (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК