• копнее (гл.) мој (прид.)
  • копнее (гл.) голем (прид.)
  • копнее (гл.) далечен (прид.)
  • копнее (гл.) качен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК