• копнее (гл.) заедно (прил.)
  • копнее (гл.) сѐ (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК