• кутне (гл.) еден (зам.)
  • кутне (гл.) тебе (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК