• лоцира (гл.) оние (зам.)
  • лоцира (гл.) себеси (зам.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК