• лоцира (гл.) адекватен (прид.)
  • лоцира (гл.) негов (прид.)
  • лоцира (гл.) основен (прид.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК