• лоцира (гл.) внатре (прил.)
  • лоцира (гл.) надвор (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК