• организира (гл.) јавно (прил.)
  • организира (гл.) далеку (прил.)
  • организира (гл.) околу (прил.)
  • организира (гл.) помпезен (прил.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК