• откине (гл.) од (предл.)
  • откине (гл.) на (предл.)
  • откине (гл.) за (предл.)
  • откине (гл.) кај (предл.)
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК